Aktualności

28.06.2021
Film video podsumowujący projekt

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego nasze doświadczenia w stosowaniu nowoczesnych technologii do monitorowania dzikich zwierząt i zwierząt hodowlanych na wolnym wybiegu. (więcej…)

Czytaj więcej
14.06.2021
Zaproszenie na spotkanie z SmallGIS – firmą ekspercką z branży geoinformatycznej

Zapraszamy serdecznie na webinarium z cyklu ''On Stage", organizowane w ramach projektu: Biobord open innovation platform connecting bioeconomy developers in BSR, o akronimie: ConnectedByBiobord. (więcej…)

Czytaj więcej
07.04.2021
Zaproszenie na cykl webinariów tematycznych z zakresu biogospodarki

Serdecznie zapraszamy na cykl webinariów tematycznych z zakresu biogospodarki, których celem jest budowanie współpracy pomiędzy podmiotami zainteresowanymi tematyką biogospodarki, wzmacnianie ich potencjału, wymiana doświadczeń. Na webinariach prezentowana również będzie platforma Biobord, powstała w wyniku prac nad projektami: Rural RDI milieus in transition towards smart Bioeconomy Clusters and innovation ecosystems oraz Biobord open innovation platform connecting bioeconomy developers in BSR. (więcej…)

Czytaj więcej
16.02.2021
Informacja o wyborze Wykonawcy zapytania ofertowego

Informacja o wyborze Wykonawcy zapytania ofertowego 01/CBB/20201. Informacja o wyborze Wykonawcy

Czytaj więcej
08.02.2021
Zaproszenie do składania oferty na realizację usługi polegającej na organizacji warsztatów online

W związku z realizacją międzynarodowego projektu pt. Biobord open innovation platform connecting bioeconomy developers in BSR, o akronimie: „ConnectedByBiobord” (więcej…)

Czytaj więcej
27.10.2020
Rozpoczęcie projektu: ConnectedByBiobord

Uprzejmie informujemy, że projekt RDI2Club, który zakończył się 30 września, został przedłużony o kolejne 9 miesięcy. Nowy projekt ,,ConnectedByBiobord'' jest realizowany od 1 października 2020 do 31 czerwca 2021. (więcej…)

Czytaj więcej
29.09.2020

Jednym z rezultatów projektu RDI2CluB jest tzw. Impact Report, który przedstawia  potencjał oraz wpływ lokalnych pilotaży, prowadzonych w ramach projektu, na środowiskowo. Został on przygotowany przez firmę AskKauko i można go znaleźć pod linkiem: https://www.impactreport.app/biobord/index.html?view=Home&fbclid=IwAR2iQv5tRh5wAPlTMSh7HreSQ0zElT84gpmHo6rZTh2kjLrpXoI3KAVrkqA (więcej…)

Czytaj więcej
29.09.2020
Publikacja: “25 cases for bioeconomy innovation around the Baltic Sea Region”

Z radością informujemy, że jest już dostępna publikacja: “25 cases for bioeconomy innovation around the Baltic Sea Region”, która przedstawia przykłady innowacji z regionu Morza Bałtyckiego, w tym również z województwa świętokrzyskiego! Publikacja jest dostępna tutaj: https://www.procivis.org.pl/.../25_Cases_For_Bioeconomy.pdf
(więcej…)

Czytaj więcej
09.09.2020
Zaproszenie do składania oferty na realizację usługi zarządzania finansowego projektem

Zaproszenie do składania oferty na realizację usługi zarządzania finansowego projektem pt. „Biobord open innovation platform connecting bioeconomy developers in BSR". (więcej…)

Czytaj więcej
01.09.2020
Zaproszenie na seminarium online pt.: „Gospodarka obiegu zamkniętego. Nawozy z odpadów …”

Szanowni Państwo, W imieniu Fundacji Edukacji i Dialogu Społecznego ,,Pro Civis" oraz Zakładu Chemii Rolniczej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, chcielibyśmy zaprosić Państwa na seminarium pt.: „Gospodarka obiegu zamkniętego. Nawozy z odpadów …”. Seminarium odbędzie się w formie bezpłatnego webinarium online, 17 września 2020 roku, w godzinach 10.00-12.00. (więcej…)

Czytaj więcej
28.08.2020
Publikacja “25 cases for bioeconomy innovation around the Baltic Sea Region”

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją “25 cases for bioeconomy innovation around the Baltic Sea Region”. Przedstawia ona katalog 25 innowacji z Regionu Morza Bałtyckiego, w tym również z województwa świętokrzyskiego. Powstała ona w ramach projektu RDI2CluB. https://www.procivis.org.pl/share/25_Cases_For_Bioeconomy.pdf

Czytaj więcej
11.08.2020
Summary report of the development process of Biobord and Operating Model

Summary report of the development process of Biobord and Operating Model Summary_report_on_Biobord_Development_2020.pdf

Czytaj więcej
20.07.2020
Zaproszenie do składania ofert na świadczenie usługi eksperckiej i doradczej

W związku z realizacją międzynarodowego projektu pt. Biobord open innovation platform connecting bioeconomy developers in BSR, o akronimie: „ConnectedByBiobord”.

(więcej…)

Czytaj więcej
18.11.2019
Spotkania dotyczące pilotażu projektu RDI2CluB

Na przełomie października i listopada 2019, odbyły się spotkania a ramach pilotażu projektu RDI2CluB organizowane przez Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Fundacją Edukacji i Dialogu Społecznego Pro Civis. (więcej…)

Czytaj więcej
02.11.2019
Zaproszenie do zgłaszania przykładów dobrych praktyk z dziedziny biogospodarki

Zespół projektu RDI2Club, zainspirowany „Biogospodarka w wydaniu nordyckim. 25 przykładów trwałej zmiany" “Nordic Bioeconomy. 25 cases for Sustainable Change 5”) zamierza wydać podobną publikację, opisującą tym razem przykłady z regionu Morza Bałtyckiego. (więcej…)

Czytaj więcej
30.09.2019
Raport z wizyty benchmarkingowej w województwie świętokrzyskim

W dniach 3-6 czerwca w naszym województwie odbyła się wizyta benchmarkingowa partnerów projektu RDI2CluB. Zachęcamy do zapoznania się z raportem z wizyty benchmarkingowej, dotyczącym potencjału inteligentnej specjalizacji w dziedzinie biogospodarki w województwie świętokrzyskim. Autorem raportu jest Anna Alto z regionu Centralnej Finlandii- koordynator projektu RDI2CluB. (więcej…)

Czytaj więcej
11.09.2019
Plan Działań Wspólnych

Plan Działań Wspólnych to strategiczny dokument wypracowany  przez partnerów projektowych, mający na celu wsparcie inteligentnej i zrównoważonej biogospodarki. Jest on swoistą mapą drogową powstałą na rzecz wzmacniania innowacyjnych ekosystemów biogospodarki. (więcej…)

Czytaj więcej
27.06.2019
Forum Strategii Unii Europejskiej Regionu Morza Bałtyckiego w Gdańsku

12-13 czerwca tego roku, Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego Pro Civis wzięła udział w 10-tym Dorocznym Forum Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego, którego głównym tematem było: „Gospodarka w obiegu zamkniętym i współdzielenia jako odpowiedź na wyzwania demograficzne i środowiskowe w Regionie Morza Bałtyckiego”. (więcej…)

Czytaj więcej
26.06.2019
Spotkanie partnerów projektu w województwie świętokrzyskim

W dniach 3-6 czerwca 2019 roku odbyła się kolejna wizyta benchmarkingowa w ramach międzynarodowego projektu RDI2CluB, której tym razem, polscy partnerzy byli gospodarzami. Przedstawiciele czterech państw partnerskich z Regionu Morza Bałtyckiego, czyli: Finlandii, Norwegii, Łotwy i Estonii mieli okazję przekonać się o potencjale przetwórstwa spożywczego i budownictwa drewnianego w województwie świętokrzyskim. (więcej…)

Czytaj więcej
18.03.2019
Prezentacja projektu na Targach Ekotech.

W dniach 27 lutego – 1 marca 2019 r. Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego Pro Civis wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Regionalnym Centrum Naukowo - Technologicznym wzięła udział w dwudziestej edycji Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. (więcej…)

Czytaj więcej
18.02.2019
Zapraszamy do udziału w XX edycji Targów Ekotech!

Partnerzy projektu RDI2Club zaprezentują się podczas jubileuszowej, dwudziestej edycji targów Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH w Targach Kielce. Tegoroczna edycja rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 1 marca. (więcej…)

Czytaj więcej
13.12.2018
Kolejna wizyta benchmarkingowa- tym razem w Skandynawii

Na przełomie października i listopada tego roku, partnerzy projektu spotkali się w chłodnej Skandynawii w ramach kolejnych warsztatów transnarodowych oraz wizyty benchmarkingowej. (więcej…)

Czytaj więcej
01.06.2018
Przedstawiciele RDI2CluB podczas wizyty benchmarkingowej w klastrze Biobased Delta w Niderlandach

18-20 kwietnia 2018 r Biobased Delta przypomina Dolinę Krzemową, z tym że Biobased Delta koncentruje się na biogospodarce. Ten geograficznie skoncentrowany, międzynarodowo połączony meta-klaster, a raczej sieć kilku klastrów (w tym klastra cukrowego i klastrów opartych na biotechnologii, zorganizowanych wokół konkretnych aplikacji, technologii i surowców) wywarł ogromne wrażenie na wszystkich razem i każdym z osobna uczestniku wizyty. (więcej…)

Czytaj więcej
25.05.2018
Informacja o wyborze Wykonawcy zapytania ofertowego

Informacja o wyborze Wykonawcy zapytania ofertowego 04/RDI2CluB/2018: informacja o wyborze wykonawcy_ekspert

Czytaj więcej