Aktualności

14.06.2021
Zaproszenie na spotkanie z SmallGIS – firmą ekspercką z branży geoinformatycznej

Zapraszamy serdecznie na webinarium z cyklu ''On Stage", organizowane w ramach projektu: Biobord open innovation platform connecting bioeconomy developers in BSR, o akronimie: ConnectedByBiobord. (więcej…)

Czytaj więcej
16.02.2021
Informacja o wyborze Wykonawcy zapytania ofertowego

Informacja o wyborze Wykonawcy zapytania ofertowego 01/CBB/20201. Informacja o wyborze Wykonawcy

Czytaj więcej
08.02.2021
Zaproszenie do składania oferty na realizację usługi polegającej na organizacji warsztatów online

W związku z realizacją międzynarodowego projektu pt. Biobord open innovation platform connecting bioeconomy developers in BSR, o akronimie: „ConnectedByBiobord” (więcej…)

Czytaj więcej
27.10.2020
Rozpoczęcie projektu: ConnectedByBiobord

Uprzejmie informujemy, że projekt RDI2Club, który zakończył się 30 września, został przedłużony o kolejne 9 miesięcy. Nowy projekt ,,ConnectedByBiobord'' jest realizowany od 1 października 2020 do 31 czerwca 2021. (więcej…)

Czytaj więcej
29.09.2020

Jednym z rezultatów projektu RDI2CluB jest tzw. Impact Report, który przedstawia  potencjał oraz wpływ lokalnych pilotaży, prowadzonych w ramach projektu, na środowiskowo. Został on przygotowany przez firmę AskKauko i można go znaleźć pod linkiem: https://www.impactreport.app/biobord/index.html?view=Home&fbclid=IwAR2iQv5tRh5wAPlTMSh7HreSQ0zElT84gpmHo6rZTh2kjLrpXoI3KAVrkqA (więcej…)

Czytaj więcej
29.09.2020
Publikacja: “25 cases for bioeconomy innovation around the Baltic Sea Region”

Z radością informujemy, że jest już dostępna publikacja: “25 cases for bioeconomy innovation around the Baltic Sea Region”, która przedstawia przykłady innowacji z regionu Morza Bałtyckiego, w tym również z województwa świętokrzyskiego! Publikacja jest dostępna tutaj: https://www.procivis.org.pl/.../25_Cases_For_Bioeconomy.pdf
(więcej…)

Czytaj więcej
01.09.2020
Zaproszenie na seminarium online pt.: „Gospodarka obiegu zamkniętego. Nawozy z odpadów …”

Szanowni Państwo, W imieniu Fundacji Edukacji i Dialogu Społecznego ,,Pro Civis" oraz Zakładu Chemii Rolniczej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, chcielibyśmy zaprosić Państwa na seminarium pt.: „Gospodarka obiegu zamkniętego. Nawozy z odpadów …”. Seminarium odbędzie się w formie bezpłatnego webinarium online, 17 września 2020 roku, w godzinach 10.00-12.00. (więcej…)

Czytaj więcej
28.08.2020
Publikacja “25 cases for bioeconomy innovation around the Baltic Sea Region”

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją “25 cases for bioeconomy innovation around the Baltic Sea Region”. Przedstawia ona katalog 25 innowacji z Regionu Morza Bałtyckiego, w tym również z województwa świętokrzyskiego. Powstała ona w ramach projektu RDI2CluB. https://www.procivis.org.pl/share/25_Cases_For_Bioeconomy.pdf

Czytaj więcej
18.11.2019
Spotkania dotyczące pilotażu projektu RDI2CluB

Na przełomie października i listopada 2019, odbyły się spotkania a ramach pilotażu projektu RDI2CluB organizowane przez Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Fundacją Edukacji i Dialogu Społecznego Pro Civis. (więcej…)

Czytaj więcej
02.11.2019
Zaproszenie do zgłaszania przykładów dobrych praktyk z dziedziny biogospodarki

Zespół projektu RDI2Club, zainspirowany „Biogospodarka w wydaniu nordyckim. 25 przykładów trwałej zmiany" “Nordic Bioeconomy. 25 cases for Sustainable Change 5”) zamierza wydać podobną publikację, opisującą tym razem przykłady z regionu Morza Bałtyckiego. (więcej…)

Czytaj więcej
30.09.2019
Raport z wizyty benchmarkingowej w województwie świętokrzyskim

W dniach 3-6 czerwca w naszym województwie odbyła się wizyta benchmarkingowa partnerów projektu RDI2CluB. Zachęcamy do zapoznania się z raportem z wizyty benchmarkingowej, dotyczącym potencjału inteligentnej specjalizacji w dziedzinie biogospodarki w województwie świętokrzyskim. Autorem raportu jest Anna Alto z regionu Centralnej Finlandii- koordynator projektu RDI2CluB. (więcej…)

Czytaj więcej
11.09.2019
Plan Działań Wspólnych

Plan Działań Wspólnych to strategiczny dokument wypracowany  przez partnerów projektowych, mający na celu wsparcie inteligentnej i zrównoważonej biogospodarki. Jest on swoistą mapą drogową powstałą na rzecz wzmacniania innowacyjnych ekosystemów biogospodarki. (więcej…)

Czytaj więcej
27.06.2019
Forum Strategii Unii Europejskiej Regionu Morza Bałtyckiego w Gdańsku

12-13 czerwca tego roku, Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego Pro Civis wzięła udział w 10-tym Dorocznym Forum Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego, którego głównym tematem było: „Gospodarka w obiegu zamkniętym i współdzielenia jako odpowiedź na wyzwania demograficzne i środowiskowe w Regionie Morza Bałtyckiego”. (więcej…)

Czytaj więcej
26.06.2019
Spotkanie partnerów projektu w województwie świętokrzyskim

W dniach 3-6 czerwca 2019 roku odbyła się kolejna wizyta benchmarkingowa w ramach międzynarodowego projektu RDI2CluB, której tym razem, polscy partnerzy byli gospodarzami. Przedstawiciele czterech państw partnerskich z Regionu Morza Bałtyckiego, czyli: Finlandii, Norwegii, Łotwy i Estonii mieli okazję przekonać się o potencjale przetwórstwa spożywczego i budownictwa drewnianego w województwie świętokrzyskim. (więcej…)

Czytaj więcej
18.03.2019
Prezentacja projektu na Targach Ekotech.

W dniach 27 lutego – 1 marca 2019 r. Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego Pro Civis wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Regionalnym Centrum Naukowo - Technologicznym wzięła udział w dwudziestej edycji Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. (więcej…)

Czytaj więcej
18.02.2019
Zapraszamy do udziału w XX edycji Targów Ekotech!

Partnerzy projektu RDI2Club zaprezentują się podczas jubileuszowej, dwudziestej edycji targów Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH w Targach Kielce. Tegoroczna edycja rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 1 marca. (więcej…)

Czytaj więcej
13.12.2018
Kolejna wizyta benchmarkingowa- tym razem w Skandynawii

Na przełomie października i listopada tego roku, partnerzy projektu spotkali się w chłodnej Skandynawii w ramach kolejnych warsztatów transnarodowych oraz wizyty benchmarkingowej. (więcej…)

Czytaj więcej
01.06.2018
Przedstawiciele RDI2CluB podczas wizyty benchmarkingowej w klastrze Biobased Delta w Niderlandach

18-20 kwietnia 2018 r Biobased Delta przypomina Dolinę Krzemową, z tym że Biobased Delta koncentruje się na biogospodarce. Ten geograficznie skoncentrowany, międzynarodowo połączony meta-klaster, a raczej sieć kilku klastrów (w tym klastra cukrowego i klastrów opartych na biotechnologii, zorganizowanych wokół konkretnych aplikacji, technologii i surowców) wywarł ogromne wrażenie na wszystkich razem i każdym z osobna uczestniku wizyty. (więcej…)

Czytaj więcej
25.05.2018
Informacja o wyborze Wykonawcy zapytania ofertowego

Informacja o wyborze Wykonawcy zapytania ofertowego 04/RDI2CluB/2018: informacja o wyborze wykonawcy_ekspert

Czytaj więcej
23.05.2018
Zaproszenie do składania ofert na świadczenie usługi eksperckiej i doradczej

W związku z realizacją międzynarodowego projektu pt. „Rural RDI milieus in transition towards smart Bioeconomy Clusters and Innovation Ecosystems” /RDI2CluB/, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Interreg Baltic Sea Region, priorytet 1: Capacity for innovation, cel szczegółowy 1.2. Smart specialization: to enhance growth opportunities based on increased capacity of innovation actors to apply smart specialization approach, Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego PRO CIVIS zaprasza do składania ofert na świadczenie usługi doradczej i eksperckiej w Projekcie Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w poniższym Zapytaniu ofertowym oraz Załącznikach.

Czytaj więcej
07.03.2018
Uroczyste podpisanie listu intencyjnego

7 lutego 2018 roku w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas, Prezes  Fundacji Edukacji i Dialogu Społecznego PRO CIVIS - Tadeusz Pęczek, Dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego - Michał Piast, oraz włodarze powiatów i gmin uzdrowiskowych Buska-Zdroju i Solca-Zdroju podpisali List Intencyjny wyrażający wolę współpracy przy realizacji Projektu, tym samym inaugurując działania projektowe w Regionie. (więcej…)

Czytaj więcej