Partnerzy projektu RDI2Club zaprezentują się podczas jubileuszowej, dwudziestej edycji targów Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH w Targach Kielce. Tegoroczna edycja rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 1 marca. Targi Ekotech to z całą pewnością największe wydarzenie branży komunalnej w Polsce. Zrzesza ono przedsiębiorców, przedstawicieli samorządowych i pracowników naukowych związanych z tematem gospodarki odpadami i ochrony środowiska. Targi Ekotech od dwudziestu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających i właśnie dla nich organizatorzy przygotowali w tym roku szereg seminariów, konferencji oraz spotkań. Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.ekotech.targikielce.pl.

Targi Ekotech są doskonałą okazją dla Regionalnego Konsorcjum projektu RDI2CluB na szerzenie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat biogospodarki. Tematowi zanieczyszczeń powietrza będzie poświęcona konferencja, której organizatorem jest jeden z partnerów projektu – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Konferencję poprowadzi członek Zespołu Doradców projektu RDI2CluB, prof. dr hab. Jan Łabętowicz, i dotyczyć będzie ona głównie zanieczyszczeń powietrza oraz ich wpływu na zdrowie człowieka i środowisko. Dodatkowo, będzie można się dowiedzieć w jaki sposób zapobiegać nadmiernej emisji zanieczyszczeń atmosfery w skali globalnej i lokalnej. Konferencja odbędzie się 27 lutego 2019, w godz. 11.30-13.30. Serdecznie zapraszamy do udziału, rejestracja pod linkiem:
http://targikielce.pl/pl/xx-targi-ochrony-srodowiska-i-gospodarki-odpadami-ekotech,18493/zanieczyszczenia-powietrza-i-ich-wplyw-na-zdrowie-czlowieka-i-srodowisko,21819.htm.